Jak przygotować się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie zauważalne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej aktualnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, albowiem napomknąć, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane zasady. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało przejdź do tej strony internetowej ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zacząć życie o przysłowiowego zera (powinno się, bowiem wspomnieć, iż przeprowadzanie upadłości łączy się w wielu przypadkach z licytacją dobytku, jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Jak przygotować się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?”

Leave a Reply

Gravatar